SU KUYUSU

 

Araştırma raporlarına göre 768 milyon kişi temiz içme suyu imkanlarından yoksun durumda. Bu yüzden her yıl yüzbinlerle çocuk hastalanıyor ve ölüyor. Temiz suya erişimi olmayan insanların çoğunluğunu ise ücra kırsal yörelerde ya da kentlerin yoksul mahallelerinde yaşamakta olan yoksullar oluşturuyor.

Temiz su, yeterli sanitasyon ve hijyen imkanlarının olmayışına bağlı ishalli hastalıklar yüzünden her gün 5 yaş altı 1.400 kadar çocuk ölüyor.

VESİLE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ olarak en çok ihtiyaç olan bölgeler belirleniyor, belirlenen bölgeler üzerinden bağışçılarımızın destekleriyle 6 ile 8 hafta içerisinde su kuyuları açılıyor. Ulaşabildiğimiz her insana su ulaştırmak için bağışçılarımız ile birlikte Bangladeş, Çad, Uganda, Etiyopya, Mali, Somali’de binlerce su kuyusu açtık ve açmaya devam edeceğiz

SUDA HİJYEN

 

Birleşmiş Milletler verilerine göre Afrika’daki insanların %66’sı kurak ve yarı kurak yerlerde susuzluk problemi yaşıyor. Küresel ısınmada Afrika bölgesini giderek daha da etkiliyor. Bu nedenle bölge halkının su ihtiyacını karşılamak için su kuyularının açılması gerekiyor. Afrika’da temiz su oranı düşüklüğünden dolayı salgın hastalıklar ve su zehirlenmelerinden pek çok insan hayatını kaybetmekte. VESİLE DERNEĞİ Uyum Kontrol Ekibimiz ile 2020 yılında su ve hijyen çalışmalarımızla Afrika’da, Asya’da sayıda su kuyusu açtırdık. Dünya genelinde yapılan faaliyetlerimiz sonucu binlerce insana temiz suyu ulaştırdık

Bağış Yapın

 

Buraya tetikleyici bir cümle yazılabilir. Buraya tetikleyici bir cümle yazılabilir. Buraya tetikleyici bir cümle yazılabilir.

Başa dön